Çoban Çantası

Çoban çantası, aynı zamanda çoban çantası, doktor, çıngıraklı yılan camı, kuş camı olarak da bilinir. Çayırlarda, yamaçlarda, tarlalarda, yol kenarlarında, hendeklerde ve sebze tarlalarında yetişir. Bu otun, çiçek açan güllere benzeyen düzensiz diş yaprakları vardır. Kırık beyaz çiçekler Mart’tan Kasım’a kadar çiçek açar. Küçük kalplere benzeyen meyveler var. Tavukların bu kalp şeklindeki torbalara özel bir eki vardır. Çoban kesesi düşük veya yüksek tansiyonu dengeler. Ayrıca kanamayı durdurma, kalp kasını güçlendirme, adet kanamalarını kontrol etme, ödemi giderme etkisine sahiptir. Aynı zamanda kas kaybı için de kullanılır. Böbrek ve rahim kanaması için önerilen şifalı bir bitkidir. UYARI: Hamile kadınlar kesinlikle kullanmamalıdır. kullanım şekli

Çay: 1 çay kaşığı ot, 200 gr. (Orta bardak su) Kaynar suda demlenir. Ama pişmiş olarak değil. 10 dakika sonra, ıslatma süresi süzülür. Genel bir kural olarak, günde 2-3 bardak taze demlenmiş çayı aç karnına veya öğün aralarında hiç soğutmadan içerim.
Adet kanamasını ayarlamak için: Şiddetli adet kanamanız varsa, normal tarihinizden 8-10 gün önce başlayarak günde 2 bardak bitki çayı alın. Menopoz için: Menopozlu kadınlar dört hafta boyunca günde iki bardak çoban kese çayı içmelidir. Üç haftalık bir aradan sonra bu tedavi zaman zaman tekrarlanmalıdır.
Emziren anneler için: Emziren kadınlar bitkileri (iki avuç ince kıyılmış taze çoban çuvalı) bir kevgir içinde buğulayabilir ve iki doku arasında kompres olarak memeye uygulayabilir.
Kas kaybı için: 50 gr ince kıyılmış kuru çoban kese bitkisini bir cam kavanoz veya kavanoza koyun. 1.2lt. Brendi, votka, 35 derece etil alkol veya elma sirkesi (%4-6) (isterseniz) (6 orta boy bardak) ekleyin. Karıştırma yüzeyinde en az 3-4 parmak cam üzerinde kalmalıdır. 14 gün boyunca her gün çalkalanan ve güneşte veya ılık ortamda bekletilen karışım, ince ve temiz bir tülbent veya ince bir elek kullanılarak birkaç kez süzülür ve koyu renkli bir şişede saklanır. Hazırlanan çoban nazna tinki ile günde birkaç kez hastalıklı organlar ovulur ve içine dört bardak “aslan ayağı çayı” içilir.
“aslan ayağı çayı” içilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.